طراحی سایت
سه شنبه 28 خرداد 1398.

اقدامات فروش اپلقطعا فروش هوشمند یا تبلت قدیمی میتواند راه مناسبی برای تامین بوده یک نمونه جدید باشد و این موضوع در مورد دستگاه های اپل بیش از همه صدق میکند. اما قبل از اقدام به فروش دستگاه اپل خود به شخص دیگری، حتما به خاطر داشته باشید که این اقدامات را باید انجام دهید.

دستگاه شما اطلاعات ارزشمندی نظیر ایمیل ها، تصاویر شخصی، ویدئو ها، شماره تلفن ها و پیام های شما را در بر دارد و هیچ کس دوست ندارد شخصی غریبه دستش به این اطلاعات برسد. از همین روی است که پاکسازی گوشی قبل از فروش آن یک اقدام حیاتی است.

اگر در فکر فروش آیفون یا آیپد خود هستید، حتما مطمئن شوید که دستورالعمل های زیر را برای پاکسازی اطلاعات دستگاه خود به دقت انجام دهید.

تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات
قبل از هر کاری ابتدا باید از اطلاعات دستگاه خود یک نسخه پشتیبان یا Backup تهیه کنید. این کار برای این است که اطلاعات قبلی خود را ذخیره سازی کنید. میتوانید این کار را از طریق iCloud یا iTunes انجام دهید.

برای تهیه نسخه پشتیبان از طریق iCloud به اینترنت WiFi متصل شده و به Settings> iCloud> Backup بروید. در اینجا گزینه iCloud Backup را فعال کنید و بر روی دکمه Back Up Now ضربه بزیند. بعد از آنکه عملیات تهیه نسخه پشتیبان انجام شد برای اطمینان از صحت کار به Settings> iCloud> Storage> Manage Storage بروید و مطمئن شوید که نسخه پشتیبان شما در اینجا قرار دارد.

برای تهیه نسخه پشتیبان از طریق iTunes ابتدا دستگاه خود را به رایانه خود متصل کنید. نرم افزار iTunes را باز کنید و به منوی Files> Devices> Back Up بروید و This Computer را انتخاب کرده و سپس بر روی Back Up Now کلیک کنید. همچنین اگر لازم است میتوانید داده های خود را در نسخه پشتیبان رمزگذاری نیز بکنید.

قطع ارتباط با iCloud

بعد از آنکه از اطلاعات و داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کردید، لازم است ارتباط دستگاه خود را با iCloud قطع کنید تا صاحب جدید گوشی یا تبلت شما به داده های شما از این طریق دسترسی نداشته باشد. برای انجام این کار به Settings> iCloud بروید و بر روی دکمه Sign Out کلیک کنید. بعد از آن بر روی دکمه Delete From My iPhone کلیک نمایید تا بعد از ورود گذرواژه حساب کاربری شما در iCloud به کلی از روی دستگاه پاک شود.

اگر از دستگاه قدیمی تر با iOS 7 یا قبل از آن استفاده میکنید به Settings> iCloud رفته و در آنجا بر روی Delete Account ضربه بزیند.

پاک سازی کل اطلاعات دستگاه
بعد از آنکه ارتباط دستگاه خود را با iCloud قطع کردید نوبت به پاکسازی دستگاه میرسد. به Settings> General> Reset> Erase All Content بروید تا کل محتویات گوشی شما پاکسازی شود. در این جا دستگاه از شما میخواهد که حساب کاربری اپل و رمز آن یا گذرواژه خود را وارد کنید و بعد از آن لازم است تا بر روی دکمه Erase ضربه بزنید تا عملیات پاکسازی آغاز شود.

سپس باید نگاهی سریع به گوشی خود بیندازید تا از پاک شدن کامل اطلاعات اطمینان حاصل کنید.

اگر قبل از این و بدون پاکسازی گوشی یا آیپد خود اقدام به فروش آن کرده اید نگران نباشید. کافی است به وب سایت icloud.com/find رفته و دستگاه خود را انتخاب کنید و بعد از وارد شدن به حساب کاربری Erase را برای پاکسازی ان انتخاب کنید. بعد از آن لازم است بر روی Remove from Account کلیک کنید.
اما اگر بر روی دستگاه قبلی خود از حساب iCloud استفاده نکرده اید و فراموش کرده اید که اطلاعات آن را پاک کنید چاره ای ندارید جز آن که به صاحب جدید دستگاه تلفن زده و دستورالعمل های بالا را برای پاک سازی به وی بدهید!

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

کانال رسمی قرارگاه سایبری رسام در تلگرام / رسامبنر سال 1394 / رسام جنگ سایبری و جنگ نرم

گرداب تعاملی / رسام 

 
یزد آوا / رسام / امنیت سایبری / سایبری