طراحی سایت
چهارشنبه 22 مرداد 1399.

مفتی اعظم آل سعود / رسامپایگاه النشره لبنان گزارش داد عبدالعزیز آل الشیخ مفتی اعظم وهابیان سعودی در جمع تعدادی از طلاب وهابی از رشد آنچه که خود افراطیان شیعی نامیده ابراز نگرانی کرده و با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی گفته است که باید از پیروزی روحانیان افراطی در ایران جلوگیری کرد.

آل الشیخ همچنین ایرانی‌ها را مجوس نامیده و گفت که برای مقابله با اعتقادات الحادی شیعیان صفوی باید از درون این کشور با آنها مقابله کرد.

مفتی اعظم وهابی عربستان با اشاره به نام آیات جنتی، مصباح‌یزدی و محمد یزدی و حضور آنان در رأس نهاد خبرگان رهبری گفت:

به دلیل وجود نهادی چون خبرگان رهبری است که نظام ولایت فقیه در ایران پابرجا مانده است و این نهاد دیگر کشورهای عربی شیعی در منطقه را به سمت الگوگیری از چنین نظامی هدایت می‌کند.

آل الشیخ که به شیعه ستیزی و ایران ستیزی در بین وهابیان مشهور است در این جلسه همچنین با ادعای اینکه ایران تلاش می‌کند تا مسلمانان سنی سایر کشورهای عربی را شیعه نماید مدعی شد که انتخاب چنین افرادی در رأس امور ایران به معنای ادامه لجن‌پراکنی‌های این کشور و تلاش برای شیعه کردن کشورهای سنی است.

این اظهارنظر مداخله‌گرانه مفتی اعظم وهابی عربستان پس از آن صورت گرفت که بنگاه خبرپراکنی انگلیس بی‌بی‌سی نیز در آستانه انتخابات مجلس خبرگان رهبری از مخاطبان ایرانی خود خواست که به آیات جنتی، مصباح یزدی و یزدی رأی ندهند.

اظهار نظر این مفتی سعودی در حالی است که مردم عربستان سالها است رنگ برگزاری هیچ انتخاباتی در هیچ یک از سطوح را به خود ندیده اند و بویژه زنان از حق رای برخوردار نیستند.

 

رسا

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

کانال رسمی قرارگاه سایبری رسام در تلگرام / رسامبنر سال 1394 / رسام جنگ سایبری و جنگ نرم

گرداب تعاملی / رسام 

 
یزد آوا / رسام / امنیت سایبری / سایبری