طراحی سایت
جمعه 13 تير 1399.

تحریف سخنان رهبری توسط بی بی سی / رسامبخش فارسی بنگاه خبری سلطنتی انگلیس (بی‌بی‌سی فارسی) که چند ماه پیش از انتخابات سال 88 راه‌اندازی شد و حالا پس از گذشت چند سال مشخص شده است که برنامه چه بود و هدف این سرمایه‌گذاری پوشش رسانه‌ای آشوب‌های سازمان‌دهی‌شده پس از انتخابات بود، هنوز هم در هر فرصتی تلاش می‌کند بازگشتی به اصل خویش داشته باشد.

رهبر انقلاب در دیدار با هزاران نفر از مردم قم به مناسبت سالگرد قیام 19 دی، طی سخنان مهمی در مورد انتخابات آتی و وقایع 88، فرمودند:

«آمریکایی ها در سال ۸۸ به‌دنبال آن بودند که تجربه‌ی موفق خود در چند کشور را به بهانه‌ی انتخابات در ایران نیز اجرا کنند و با برجسته‌سازی اقلیتی که رأی نیاورده بود و با حمایت مالی و سیاسی از آنها نتیجه‌ی انتخابات را به هم بزنند اما انقلاب و کودتای رنگی آنها در ایران با حضور مردم، شکست خورد.

ماندگاری انقلاب برای دشمن بهت‌آور و سخت است. این کارهای سال ۸۸ از ابتکارات جدید آنها علیه انقلاب بود؛ به بهانه‌ی انتخاب یک دولتی که مورد قبول آمریکا نیست، آن اقلیتی را که رأی نیاورده بکِشند در خیابان و یک رنگی به آنها بدهند و کمکشان کنند؛ آمدند اینجا هم انجام بدهند و نتوانستند. این، انقلاب رنگی بود؛ کودتای رنگی ناموفق.»

اما آنجا که سخن از حوادث 88 و به تعبیر رهبر انقلاب «کودتای رنگی ناموفق» می‌شود، آن‌هایی که سازمان‌دهندگان تبدیل اعتراضات به اغتشاشات و کودتا بودند، گویی خود را مرجع ضمیر می‌دانند و واکنش نشان می‌دهند.

بی‌بی‌سی فارسی در مخابره بیانات امروز رهبر انقلاب، خطایی را مرتکب شد که «خبر می‌دهد از سرّ درون» و مصداق «شنیدن آنچه دوست دارند» در کار رسانه‌ای شد که همواره ادعای بی‌طرفی در آن را دارند؛ از قبیل اینکه از تروریست‌ خواندن گروه وحشی داعش هم پرهیز می‌کنند.

جدای از محتوای این مطلب که از اساس نادرست است، بی‌بی‌سی فارسی در اقدامی غیرحرفه‌ای جمله‌ای را بصورت نقل قول مستقیم از رهبر انقلاب نقل کرده است که در هیچ‌جای بیانات امروز ایشان به چشم نمی‌خورد. (بیانات رهبر انقلاب در جمع مردم قم)

 

مشرق نیوز

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

کانال رسمی قرارگاه سایبری رسام در تلگرام / رسامبنر سال 1394 / رسام جنگ سایبری و جنگ نرم

گرداب تعاملی / رسام 

 
یزد آوا / رسام / امنیت سایبری / سایبری