طراحی سایت
چهارشنبه 22 مرداد 1399.

مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این اطلاعات را با هیچ شرکت دیگری به اشتراک نمی‌گذارد و آن‌ها را نمی‌فروشد.

به گزارش قرارگاه سایبری رسام، به نقل از گرداب؛ شرکت مایکروسافت گزارش‌های منتشرشده مبنی بر فروش و به اشتراک گذاشتن اطلاعات ویندوز ۱۰ با شرکت ارائه‌دهنده خدمات امنیتی FireEye را تکذیب کرد.

دو شرکت مایکروسافت و FireEye هفته گذشته قرارداد جدیدی را به امضا رساندند تا به‌موجب آن ابزارهای iSIGHT Intelligence شرکت FireEye از طریق سیستم امنیتی Window Defender مایکروسافت پشتیبانی شود.

درحالی‌که جزئیات و ارزش مالی این قرارداد هنوز مشخص نشده است، سایت استرالیایی ARN با انتشار گزارشی اعلام کرد که این همکاری همچنین به شرکت FireEye امکان می‌دهد تا بتواند به اطلاعات قابل‌اندازه‌گیری از راه دور در سیستم‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ دسترسی داشته باشد.

شرکت مایکروسافت اطلاعات قابل‌اندازه‌گیری از راه دور در آخرین نسخه از سیستم‌عامل خود را برای شناسایی دقیق مشکلات امنیتی مورداستفاده قرار می‌دهد و از این طریق ضمن برطرف کردن مشکلات پیش آماده، به‌سرعت نواقص سیستم‌عامل خود را حل می‌کند.

اگرچه این اتفاق خوب به نظر می‌رسد، ولی می‌تواند حریم شخصی کاربران را هم به خطر بی اندازد.

به‌ هر حال، ‌مایکروسافت هم‌اکنون با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این اطلاعات را با هیچ شرکت دیگری به اشتراک نمی‌گذارد و آن‌ها را نمی‌فروشد.

در بیانیه مایکروسافت گفته شد: «اساس قرارداد منعقدشده میان مایکروسافت و FireEye این است که تهدیدهای پیرامون شناخته شوند و به کمک ابزار FireEye iSIGHT Intelligence ایمنی بیشتری برای کاربران برقرار شود.»

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

کانال رسمی قرارگاه سایبری رسام در تلگرام / رسامبنر سال 1394 / رسام جنگ سایبری و جنگ نرم

گرداب تعاملی / رسام 

 
یزد آوا / رسام / امنیت سایبری / سایبری