طراحی سایت
چهارشنبه 22 مرداد 1399.

 

 

پلیس چین مردی را به جرم حمله سایبری به شرکت اتریشی FACC، دستگیر کرد.

به گزارش قرارگاه سایبری رسام، به نقل از واحد هک و نفوذ سایبربان؛ پلیس چین ادعا می‌کند، فردی که در حمله سایبری به شرکت اتریشی قطعات هواپیمای FACC، دست داشته را دستگیر کرده است.

این حمله، بیش از 42 میلیون یورو هزینه در بر داشته است. همچنین پس از حمله، این شرکت مدیر عامل و مدیر مالی خود را به جرم همکاری با هکرها اخراج کرد. طی این حمله، مبالغی به حساب کارکنان مختلف این شرکت، واریز شده بود.

این شرکت اتریشی با تولیدکنندگان بزرگی چون ایرباس و بوئینگ، همکاری دارد که حمله به این شرکت خطر تهاجم به این شرکت‌ها را نیز افزایش داده است.

این مرد 32 ساله‌ی چینی، روز یکم ماه ژوئیه، به جرم مشارکت در این حمله، توسط پلیس فدرال دستگیر شد. 4 میلیون یورو، در زمان حمله، به حساب این فرد، واریز شده بود.

این نوع حملات که به «حمله به ایمیل تجاری» معروف هستند، شامل دسترسی به سرور ایمیل‌های قانونی شرکت و انتقال مبالغی به حساب افراد به‌طور غیرقانونی، هستند.

این در حالی است که پلیس فدرال موفق شده 10 میلیون یورو از مبالغ سرقت رفته را در کشورهای مختلف، مسدود کند.

از سویی دیگر پلیس FBI آمریکا نیز اعلام کرده، در 18 ماه گذشته، بیش از 3.1 میلیارد دلار از سرمایه‌ی شرکت‌های مختلف به این روش، به سرقت رفته است.

کارشناسان امنیت براین باورند که، این روش به یکی از رایج‌ترین نوع حملات سایبری در شرکت‌های تجاری تبدیل شده است و شرکت‌ها باید نسبت به آن هوشمندانه، عمل کنند.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

کانال رسمی قرارگاه سایبری رسام در تلگرام / رسامبنر سال 1394 / رسام جنگ سایبری و جنگ نرم

گرداب تعاملی / رسام 

 
یزد آوا / رسام / امنیت سایبری / سایبری