طراحی سایت
چهارشنبه 22 مرداد 1399.

مراقب تصاویر شخصی خود در فضای مجازی باشید/ رسام / امنیت سایبریرئیس پلیس فتا استان مازندران گفت: پیرو شکایت یکی از شهروندان مبنی بر هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی از سوی فردی ناشناس بر علیه خانواده‌اش در یکی از شبکه‌های اجتماعی و ایجاد القاب بسیار زشت و طراحی تصاویری مستهجن، موضوع به طور ویژه دردستور کار مأموران و کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی تصریح کرد: مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و استفاده از تجهیزات فنی و پلیسی موفق شدند، فردی را به اتهام دسترسی غیر مجاز به اطلاعات شخصی افراد وانتشار آن در فضای مجاری شناسائی کردند.وی اظهار داشت: مأموران با تعقیب و مراقبت از این فرد پس از شناسائی محل سکونت وی با هماهنگی قضائی در اقدامی غافلگیرانه این فرد را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی افزود: متهم در تحقیقات و بازجوئی‌های فنی پلیس ضمن اعتراف به بزه انتسابی اظهار داشت، تصاویر و فیلم‌ها را از حافظه مموری کارت و دوربین دیجیتال شاکی که بر روی رایانه شخصی‌اش کپی شده بود، به دست آورده و پس از تبدیل آن به عکس و فیلم‌های مستهجن در سایت فیس‌بوک منتشر کرده‌است.

رئیس پلیس فتای استان مازندران در پایان با هشدار به شهروندان از آنان خواست: مراقب عکس و فیلم‌های شخصی و خانوادگی خود باشند و برای کپی و تکثیر کردن آن به هر فردی اطمینان نکنند

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

کانال رسمی قرارگاه سایبری رسام در تلگرام / رسامبنر سال 1394 / رسام جنگ سایبری و جنگ نرم

گرداب تعاملی / رسام 

 
یزد آوا / رسام / امنیت سایبری / سایبری