طراحی سایت
جمعه 13 تير 1399.

پروژه عنکبوت2 / رسام

معاون روابط عمومی سپاه ثارالله استان کرمان گفت: تاکنون با تعدادی از مدیران صفحات ضدفرهنگی تلگرام و اینستاگرام در استان کرمان برخورد قضایی انجام گرفته است و برخورد با سایرین نیز ادامه دارد.

به گزارش قرارگاه سایبری رسام و به نقل از روابط عمومی سپاه ثارالله استان کرمان، سرهنگ امان‌الله بادسار اظهار داشت: طبق اعلام مرکز بررسی جرایم سایبری وابسته به سازمان اطلاعات سپاه بیش از 450 نفر از مدیران و گردانندگان صفحات،کانال ها وگروههای ضد فرهنگی وضد دین در شبکه های اجتماعی در سطح کشور برخورد قضایی انجام گرفت که بخشی از این پروژه نیز توسط نیروهای امنیتی سپاه ثارالله در استان کرمان انجام شده است.

وی گفت: براساس بررسی‌های انجام گرفته و رصد انجام شده تعدادی از صفحات و کانال‌های فعال در فضای مجازی استان که به انتشار محتوای ضدفرهنگی و ضد دین مبادرت می‌کردند شناسایی شده و با صدور دستور قضایی از دادسرای عمومی انقلاب کرمان با مدیران آنان برخورد شد.

معاون روابط عمومی سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: بخش اعظمی از این صفحات مربوط به آتلیه‌های عکاسی، مزون‌های لباس و آرایشگاه‎های زنانه کرمان بود که تصاویر مبتذل مشتریان و مدل‎های خانم خود را در اینترنت منتشر می‎کردند که انتشار این‌گونه محتوا که ارزش‌های دینی و اخلاقی جامعه را هدف گرفته و سبب حیا زدایی از جامعه و ترویج بی‌بندوباری می‌شود علاوه بر اینکه براساس قانون مجازات جرم است دقیقاً اقدامی همسو با اهداف دشمنان در حوزه جنگ نرم و استحاله فرهنگی نظام جمهوری اسلامی است.

سرهنگ بادسار با بیان اینکه ولنگاری فرهنگی را امروزه بیش از هرمکان دیگری می‌توان در فضای مجازی و به ویژه شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام مشاهده کرد که همین دو شبکه حاوی بیشترین حجم محتوای مجرمانه در استان کرمان هستند، تصریح کرد: با پایش و بررسی‌های فنی انجام شده توسط کارشناسان تمامی صفحات فعال در این زمینه شناسایی شده‌اند که برخورد با آنها درحال انجام است.

وی بیان کرد: تاکنون با تعدادی از مدیران این صفحات در استان برخورد قضایی انجام گرفته و برخورد با سایرین نیز ادامه دارد.

معاون روابط عمومی سپاه ثارالله استان کرمان گفت: باتوجه به اینکه موضوع مجرمانه بودن فعالیت آرایشگاه‌های زنانه، آتلیه‌های عکاسی، مزون‌های لباس و غیره که صفحات آنان حاوی محتوای مجرمانه است به شکل عمومی هم اعلام شد. درشرایط فعال بودن سایر صفحاتی که تصاویر مبتذل، مستهجن از مشتریان و مدل‌های داخلی وخارجی منتشر می‌کنند قطعاً برخورد شدیدتری صورت می‌گیرد.

وی گفت:علاوه بر واحدهای صنفی برخی از دختران و زنان نیز اقدام به انتشار تصاویر مبتذل از خود در شبکه‌های اجنماعی کرده‌اند که برخورد با آنان نیز در دستور کار قرار گرفته است و طبق هماهنگی‌های انجام شده با مراجع قضایی برای تمامی افرادی که صفحات آنان فعال و دارای محتوای مجرمانه می‌باشد پرونده قضایی تشکیل و بر اساس قانون رسیدگی می‌شود.

سرهنگ بادسار خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است سپاه پاسدارن بر اساس وظیفه ذاتی خود با هرگونه فعالیتی که موجب تضعیف و ضربه‌زدن به ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌شود قاطعانه و بدون اغماض مقابله کند و ما نیز به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم که ضمن نظارت بیشتر و دقیق‌تر در فعالیت فرزندان خود در شبکه‌های اجتماعی نسبت به انتخاب آتلیه‌های عکاسی و آرایشگاه‌های زنانه و صنوفی از این دست هوشیاری بیشتری داشته باشند.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

کانال رسمی قرارگاه سایبری رسام در تلگرام / رسامبنر سال 1394 / رسام جنگ سایبری و جنگ نرم

گرداب تعاملی / رسام 

 
یزد آوا / رسام / امنیت سایبری / سایبری